Jak chránit tetování v soláriu?

Solárium a tetování mohou být trošku komplikovaná kombinace. Tetování je proces, při kterém se pigment vstřikuje pod kůži, což může ovlivnit to, jak vaše tělo reaguje na UV záření. Existují některé důkazy, že opalování v soláriu po tetování může vést ke zhoršení nebo poškození tetování. To je způsobeno tím, že UV záření může poškodit pigment v tetování a způsobit, že se barva ztratí nebo změní odstín.

Pokud je tetování starší, můžete se občas opalovat jak na sluníčku, tak v soláriu, ale v obou případech je naprosto nutné použít správný typ kosmetiky pro opalování a dobu opalování hodně omezovat.

Ale pokud je tetování čerstvé, je lepší se solárním studiím, případně UV záření jako takovému, úplně vyhnout.

Kdy můžu do solária po tetování?

Základní pravidlo zní, že na sluníčko či do solária můžete cca až po 4-6 týdnech od tetování. Všeobecně se má za to, že tetování a opalování spolu dohromady moc nejdou.


Pokud máte tetování a chcete se opalovat v soláriu, měli byste se nejprve poradit s lékařem nebo s tatérem. Ti vám mohou poradit, zda je opalování v soláriu pro vás vůbec vhodné a pokud ano, jaká bezpečnostní opatření je důležité dodržovat.

Jak správně ležet v soláriu?

Během opalování není vhodné ležet nehybně, neprokrvená místa v okolí lopatek a na pozadí by se neopálila. Doporučujeme v horizontálním soláriu se během opalování občas na těchto místech nadzvednout. Je vhodné kombinovat horizontální a vertikální solárium.

Toužíte po zdravě opálené pokožce? Navštivte Solárium Praha na Praze 2 a my vám rádi poradíme jak se správným a bezpečným opalováním, tak s výběrem vhodné kosmetiky. Těšíme se na vás!