Jak funguje solárium?

Opalování v soláriu je proces, při kterém se lidé opalují v umělém UV záření v soláriu, aby získali opálenou pokožku. Solária jsou zařízení, která produkují umělé UV záření, které je podobné slunečnímu záření. Opalování v soláriu se obvykle používá pro estetické účely, ale může také sloužit jako léčebná metoda pro lidi s nedostatkem vitaminu D nebo pro osoby s kožními chorobami, jako je například lupénka.

Je opalování v soláriu bezpečné?

Přestože opalování v soláriu může pomoci vyvolat tělesnou produkci vitaminu D a může také pomoci zmírnit některé kožní problémy, má také řadu negativních účinků na zdraví. Umělé UV záření v soláriu může způsobit poškození pokožky, včetně spálení, a může také zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže.

Je proto důležité při opalování v soláriu používat ochranné krémy a omezit dobu, po kterou se v soláriu přímo vystavujete UV záření.

Je také dobré nosit ochranné brýle a přestat se opalovat, pokud se objeví spálení nebo jiné známky poškození pokožky.

Existuje několik pravidel, která je důležité dodržovat při opalování v soláriu, abyste snížili riziko poškození pokožky a dalších zdravotních problémů:

 

 1. Používejte ochranné krémy s vysokým ochranným faktorem (SPF 30 nebo vyšší) a nanášejte je pravidelně po celou dobu, po kterou se v soláriu vystavujete UV záření.
 2. Omezte dobu, po kterou se v soláriu přímo vystavujete UV záření. Doporučuje se začít s krátkou dobou (asi 10 minut) a postupně ji prodlužovat.
 3. Nechte pokožku odpočinout mezi návštěvami solária. Přestávky mezi opalováním by měly trvat alespoň 48 hodin.
 4. Nenoste oblečení nebo doplňky, které mohou poškodit pokožku, například šperky nebo hodinky.
 5. Používejte ochranné brýle nebo sluneční brýle, abyste ochránili oči před UV zářením.
 6. Přestávejte se opalovat, pokud se objeví spálení nebo jiné známky poškození pokožky.
 7. Doporučuje se také neopalovat se v soláriu během těhotenství nebo pokud máte kožní problémy nebo jste se nedávno operovali.
 8. Mějte na paměti, že opalování v soláriu není náhrada za přirozené sluneční záření a že přirozené sluneční záření je pro tělo prospěšné, pokud se k němu přistupuje s rozvahou a používají se ochranné krémy.

 

Nabídka Solária SunnyGroup:

 • špičková značková solária Ergoline (3x) a MegaSun (1x)
 • horizontální a vertikální solária
 • 500 Turbo Power, 600 Turbo Power, 880 turbo s vibrační plošinou
 • solária mají naprosto nové trubice, které podléhají normě EU 0,3
 • trubice s pravidelnou výměnou a servisem
 • kvalitní značková opalovací kosmetika Emerald Bay a Tahnee
 • odborně proškolený personál poradí s výběrem správné opalovací kosmetiky pro váš typ pokožky, poradí i s délkou doporučeného opalování

U nás se nemusíte objednávat, prostě nás přijďte navštívit a využijte některou z našich služeb! Těšíme se na vaši návštěvu!