soláriu je nutné chránit si zrak pomocí speciálních ochranných brýlí. Ve studiu Vám je zapůjčí nebo si můžete pořídit svoje vlastní. Během opalování neležte nehybně, stlačená místa se méně prokrvují a hůře opalují. Po opalování se alespoň 3 hodiny nesprchujte.

Jak si udržet opálení ze solária?

Před ani po opalování se nesprchujte, nechte pokožku ještě dvě až tři hodiny pracovat. Před opalováním v soláriu nepoužívejte parfémy a odstraňte make-up. S opalováním začínejte pomalu a zohledňujte nejslabší a nejsvětlejší partie, tedy ty, které jste ukrývali pod plavkami. Proto jim přizpůsobujte dobu opalování.

Jak dlouho můžu být v soláriu?

Doporučené opalovací časy podle typu pleti

počet opalování / typ pleti TYP 2 TYP 4
1. opalování 4 minuty 8 minut
2. opalování 4 minuty 10 minut
3. opalování 6 minut 12 minut
4. opalování 8 minut 12 minut

Jaký krém do solária?

Kvalitní krém do solária poznáte podle toho, že obsahuje velké množství účinných látek na podporu opálení a péči o pokožku – vitamíny, beta-karoten, bronzery, tyrosin, kolagen, panthenol, výtažky z rostlin a přírodní oleje. Obecně lze říct, že čím vyšší cena, tím kvalitnější výrobek, ale nemusí to tak být vždy!

Jak vybrat solárium?

Platí jednoduché pravidlo: čím více světelných lamp solárium obsahuje, tím je opalování rychlejší, avšak při něm také spotřebováváte více energie. Obvykle se považuje za ideální počet 12 modrých či bílo-růžových nebo červených kolagenových vestavěných UV lamp.

Jak použít krém po soláriu?

Všechny krémy, určené k následné péči po slunění, jsou vhodné k použití jak po opalování v soláriu, tak po opalování na sluníčku. Krémy po opalování se doporučují používat až za několik hodin po opalování, pokud jste použili solární krém s bronzerem. Obsahují látky, které mohou bránit působení bronzerů.

Rozhodně tedy nepoužívejte krémy určené pro opalování na slunci k opalování v soláriu. Kvalitní solární kosmetika obsahuje komplex účinných látek. Ve složení se nejčastěji objevují látky jako: vitamin A, C, E, panthenol, allantoin, riboflavin, oleje a výtažky z exotických rostlin a cukrové třtiny, atd.